Jak wybrać kosiarkę – kosiarka z napędem


 

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez napędu

Jedną z rzeczy, które warto szczegółowo rozważyć przed zakupem kosiarki, jest posiadanie przez nią napędu. Wybór powinno się uzależnić od różnych czynników, wśród których kluczowe są na przykład: rozmiar trawnika, jego ukształtowanie, a także własne upodobania, co do użytkowanego sprzętu. Odpowiedź na pytanie, jaką kosiarkę wybrać na pewno nie jest jednoznaczna. Dobrze jest poświęcić trochę czasu na poznanie cech charakterystycznych, zarówno kosiarki spalinowe z napędem, jak i bez niego.

Zalety i wady kosiarki z napędem

Osoby, poszukujące rozwiązań, zwiększających komfort pracy zapewne będą się skłaniać ku wyborowi kosiarki z napędem. Nie warto jednak podejmować decyzji pochopnie. Poza upodobaniami dobrze jest bowiem rozsądnie przyjrzeć się charakterystyce swojego trawnika. Jeśli ma on wiele różnych zakamarków, to kosiarka z napędem jest najlepszym wyjściem. Są bowiem znacznie cięższe i wykonywanie nimi wielu zwrotów przy wyłączonym napędzie okaże się męczące.

Kosiarka z napędem doskonale sprawdza się za to na większych powierzchniach, których koszenie zajmuje sporo czasu. Dzięki napędowi udaje się przyspieszyć ten proces, a poza tym nie trzeba wkładać w niego dużo siły. Ten typ urządzenia zda egzamin również na powierzchniach, które nie są do końca płaskie, a więc posiadają delikatne wzniesienia lub nawet nieco większe górki. Pchanie kosiarki mogłoby wymagać wówczas dużej siły fizycznej, dlatego przydaje się urządzenie, które samo jedzie i w ten sposób ułatwia przeprowadzenie koniecznych czynności w ogrodzie.

Dobry napęd do kosiarki Briggs & Stratton sprawia, że koszenie dużych trawników z niewielką ilością nasadzeń staje się przyjemnością. W przypadku prostokątnej powierzchni wystarczy bowiem jedynie sterować taką kosiarką. Nie trzeba jej pchać, ponieważ sama przemieszcza się do przodu. Trudności pojawiają się dopiero wtedy, gdy chce się jechać do tyłu lub wykonywać duże zakręty przy wyłączonym napędzie. Należy pamiętać o tym, że kosiarki spalinowe z napędem Briggs & Stratton i urządzenia innych marek będą stawiać większy opór niż produkty go pozbawione. Jeśli więc wiesz, że Twój trawnik ma dużo trudno dostępnych zakamarków, zastanów się, czy kosiarka spalinowa bez napędu z silnikiem Briggs & Stratton nie będzie lepszym wyjściem. Może się bowiem okazać, że używając jej po prostu mniej się namęczysz.

Charakterystyka kosiarek spalinowych bez napędu

Istnieje wiele świetnie wyposażonych kosiarek o dużej mocy, które jednak nie posiadają napędu. Jeśli więc zastanawiasz się jak wybrać kosiarkę, to również ten typ urządzeń powinieneś rozważyć. Zaletą sprzętu bez napędu jest przede wszystkim jego lekkość i stawianie mniejszego oporu przy jeździe do tyłu czy zakrętach. Ktoś, kto ma niewielki trawnik, na którym więcej razy będzie trzeba zawracać niż jechać prosto, powinien rozważyć właśnie zakup tego typu kosiarki. Kosiarka spalinowa bez napędu oraz jej użytkowanie nie powinno być tak uciążliwe, jak lawirowanie między roślinami czy docieranie do trudno dostępnych miejsc za pomocą produktu, który go posiada.

Kosiarka spalinowa bez napędu z silnikiem Briggs & Stratton czy innym może się natomiast nie sprawdzić przy dużych, prostych powierzchniach do koszenia. Będzie Cię bowiem kosztowało sporo trudu pchanie takiego urządzenia. Koszenie zajmie też na pewno więcej czasu. Przekonująca może być natomiast cena tego typu kosiarek, choć nie warto kupować ich tylko ze względu na nią. Niższe są zazwyczaj koszty serwisowania, ponieważ taki sprzęt posiada po prostu mniej elementów, które mogą wymagać wymiany.

Jaką kosiarkę wybrać?

Wybór właściwej kosiarki nie należy więc do najprostszych. Trzeba realnie ocenić charakterystykę terenu, który będziesz kosić. Jeśli jest on raczej prosty, ale średnio duży, to może się sprawdzić zarówno kosiarka spalinowa z napędem Briggs & Stratton, jak i bez niego. W takim wypadku powinieneś zdecydować po prostu na podstawie swoich upodobań i ewentualnie budżetu. W przypadku nierównych trawników, na których występuje na przykład sporo krzewów, kosiarka spalinowa jaką kupić powinieneś naszym zdaniem, to ta bez napędu. Ostatecznie jednak to Ty wiesz najlepiej, jak wiele czasu zajmuje skoszenie Twojego trawnika i jak często musisz to robić. Rozważ wszystkie te czynniki i dopiero wówczas wybierz produkt, który Twoim zdaniem poradzi sobie najlepiej.

porady jak wybrać kosiarkę
 
briggs & stratton postaw na oryginał