Porady


BRIGGS & STRATTON to amerykański producent silników spalinowych stosowanych w urządzeniach ogrodniczych, budowlanych i innych przemysłowych. Firma działa w ponad 100 krajach i gwarantuje doskonałą obsługę serwisową. W Polsce dostępnych jest ponad 300 autoryzowanych punktów, dzięki którym użytkownicy silników Briggs & Stratton mają łatwy dostęp do fachowej wiedzy i specjalistycznej pomocy.

Briggs & Stratton nieprzerwanie wyznacza trendy w konstrukcjach silników wprowadzając udoskonalone technologie i innowacje. Firma wsłuchuje się w głos swoich użytkowników, bada ich potrzeby i szuka najlepszych rozwiązań, które mają zastosowanie nie tylko w użytku domowym, ale również komercyjnym. Silniki Briggs & Stratton emitują mniej hałasu, są łatwe w uruchamianiu, wygodne w użytkowaniu i przechowywaniu, a przy tym wydajne i spełniające najwyższe standardy jakości. To dostawca mocy, dzięki któremu praca w ogrodzie staje się prosta i przyjemna.

Kosiarka spalinowa do trawy – jak wybrać?

Nie każdy jest ekspertem w dziedzinie kosiarek spalinowych i dlatego często trudno jest określić samemu jakie parametry mają najlepsze kosiarki spalinowe do trawy. Dlatego specjalnie dla naszych konsumentów przygotowaliśmy poradnik, w którym można znaleźć wiele cennych informacji. Prezentujemy jak właściwie dobrać kosiarkę do swojego ogrodu oraz jak samodzielnie wykonać podstawowe czynności serwisowe. W przystępny sposób wyjaśniamy na czym polegają najnowsze technologie, które znacząco ułatwiają użytkowanie kosiarek spalinowych z napędem Briggs & Stratton. Dobra kosiarka spalinowa to podstawa, gdy chce się z łatwością pielęgnować swój trawnik.

Najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, która kosiarka spalinowa z silnikiem Briggs & Stratton jest najlepszym wyborem, to informacja o wielkości powierzchni koszonego trawnika. To właśnie od powierzchni koszenia zależy jaką moc silnika należy wybrać. Moment obrotowy to więcej niż konie mechaniczne. Im większy moment obrotowy, tym łatwiej kosić wysoką i gęstą trawę. To najważniejszy etap w całym procesie doboru kosiarki spalinowej. Dzięki podjęciu właściwej decyzji o mocy silnika, można przekonać się do jakości, jaką zapewniają dobre kosiarki spalinowe z napędem Briggs & Stratton.

Kolejny krok to podjęcie decyzji czy chcemy kosiarkę bez napędu (czyli sami pchamy kosiarkę) lub z napędem (my sterujemy, kosiarka do trawy sama jedzie). I dalej, czy wiemy co zamierzamy zrobić ze skoszoną trawą? Dostępne są zarówno urządzenia z bocznym wyrzutem trawy, opcją jej mielenia lub kosiarki do trawy spalinowe ze specjalnym koszem, do którego będzie ona wpadać. Istnieje również możliwość wybrania kosiarki, która posiada wszystkie te rozwiązania. To na wypadek, gdybyśmy chcieli decydować na bieżąco.

Najnowsze technologie – co oznaczają?

1. INSTART® – dla tych, których nie pociąga wysiłek

Nowatorski system INSTART® sprawia, że kosiarka spalinowa z silnikiem Briggs & Stratton włącza się za jednym dotknięciem. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na bezproblemowe i niewymagające trudu uruchomienie urządzenia. Z systemem INSTART® silnik do kosiarki jest gotowy do pracy od razu po włączeniu przycisku „Start”, bez potrzeby używania siły, która jest konieczna do pociągnięcia linki rozrusznika w urządzeniach uruchamianych w najbardziej rozpowszechniony dotychczas sposób. Teraz tam, gdzie są kosiarki spalinowe z silnikiem Briggs & Stratton wyposażone w system INSTART®, koszenie przydomowego ogrodu przestaje być wyłącznie męskim zajęciem. Utrzymanie nawet bardzo dużego trawnika będzie teraz łatwiejsze zarówno dla osób starszych, pań domu, jak i nastoletnich pomocników. Urządzenia z systemem INSTART® można uznać za najlepsze kosiarki spalinowe dla każdego gospodarstwa domowego, w którym stawia się na moc, wydajność i mobilność „spalinówek” połączoną z łatwością uruchamiania właściwą dla kosiarek elektrycznych.

2. MOW N’STOW – kosiarka spalinowa trzyma pion

Opatentowany system MOW N’STOW firmy Briggs & Stratton to sposób na bezpieczny transport oraz wygodne, wymagające aż 70% mniej przestrzeni, przechowywanie kosiarki spalinowej. Dzięki autorskiemu systemowi opracowanemu przez inżynierów firmy Briggs & Stratton silnik do kosiarki może znajdować się w pozycji pionowej zarówno podczas przenoszenia, jak i składowania. W kosiarkach spalinowych Briggs & Stratton z systemem Mow N’Stow udoskonalono także uszczelnienia. Specjalne zabezpieczenia w zbiornikach paliwa i oleju zapobiegają niekontrolowanym wyciekom. Silniki do kosiarek z opcją Mow N’Stow zostały także wyposażone w wysoce funkcjonalne gaźniki, które zaprojektowano tak, by podczas koszenia nie dochodziło do ich zapchania, a urządzenia nie pracowały na tzw. falujących obrotach, nie dymiły i nie traciły mocy.

3. EXi – bez konieczności wymiany oleju

Kosiarka spalinowa z silnikiem Briggs & Stratton serii EXi to sprzęt, który pozwoli użytkownikom zredukować czynności serwisowe do minimum. W urządzeniu, które jest właściwie eksploatowane, w silniku nie trzeba wymieniać oleju, a jedynie pamiętać, by regularnie sprawdzać jego poziom i uzupełniać ewentualne ubytki. Silniki serii EXi są najlżejsze w swojej klasie, dzięki czemu kosiarki są łatwe w manewrowaniu. Jednocześnie klasa materiałów użytych w konstrukcji sprawia, że urządzenia te są mocne i trwałe.

Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji ZIELONY TRAWNIK dostępnej w Google Play i App Store. Dzięki niej zyskasz łatwy dostęp do praktycznej wiedzy. Dowiesz się, jaka kosiarka ogrodowa będzie najlepsza na potrzeby Twojego ogrodu, jak uruchomić urządzenie po raz pierwszy, jak przygotować się do sezonu, czy jak dbać o silnik kosiarki, by działał sprawnie długie lata. Znajdziesz tam także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące użytkowania kosiarek.